PRACOVNÍ DOBA
Pondělí – Pátek: 8:00 – 16:00
ZAVOLEJTE NÁM
+420 605 298 560
NAPIŠTE NÁM
info@zabezpecenimohlis.cz

Inteligentní dům

Máte ve svém domě velké množství různých elektronických zařízení a spotřebičů, které musíte ovládat samostatně? A víte přesně, jak je všechna máte správně nastavit tak, aby vám ušetřila energii? A jste kvůli tomu pořád doma? Inteligentní dům či byt to vše udělá za vás: Přizpůsobí celé vaše bydlení tomu, jak ho využíváte, jak v něm trávíte čas. Systém využívá informace získané prostřednictvím senzorů umístěných po celém bytu či domě.

Klíčové vlastnosti:

 • Snadno ovladatelný systém
 • Vše řízeno autopilotem
 • Ovládaní pomocí chytrými tlačítky
 • Zajišťuje úsporu energií
 • Světla nikdy nebudou svítit zbytečně
 • Přizpůsobení chování podle slunce

Možnosti využití

 • Osvětlení

  Osvětlení v inteligentní domácnosti funguje automaticky. Světla ví, kdy mají svítit. V případě, že někdo vstoupí do tmavé místnosti, automaticky se rozsvítí a naopak. Při spánku se ztlumí tak, aby neoslňovala, a když se vzbudíte, ihned se aktivují. Loxone umožňuje ovládání osvětlení prostřednictvím vypínačů, pohybových senzorů, mobilního telefonu, tabletu nebo počítače. Pomocí tlačítek lze nastavit různou kombinaci světel, barvu i intenzitu podle potřeb uživatele.

 • Žaluzie, rolety, markýzy

  Inteligentní stínění vám zaručí optimální přísun přirozeného světla bez oslnění. Stínění funguje automaticky podle setmění slunce, pohybu větru a bere v úvahu i vaši nepřítomnost k regulaci teploty.

 • Řízení teploty, ventilace a rekuperace

  Systém Loxone zajišťuje regulaci teploty prostřednictvím řízení klimatizace, ventilace, vytápění i stínící techniky. V každé místnosti lze dle potřeby nastavit individuální teplotu. Systém sám pozná, kdy má začít topit nebo chladit a automaticky přispívá k úspoře energií.

 • Hudba

  Svoji oblíbenou hudbu můžete poslouchat po celém domě, nebo si ji nastavíte do každého pokoje samostatně. Hudbu můžete zapnout bezdrátově z vašeho zařízení nebo přenést z pevného zařízení přes výstupy na serveru. Může vás také sama ráno probudit. Díky systému Loxone už nebudete muset přenášet rádio z místnosti do místnosti nebo kopírovat písničky.

 • Energie, fotovoltaika, e-mobilita

  Systém Loxone sleduje spotřebu energií, využívá sluneční energii, vypíná nepotřebné spotřebiče a světla, a tak zajišťuje energetické (finanční) úspory. Systém sleduje počasí, polohu slunce, zná vaše „návyky“ a vychází z přítomnosti osob v domě. Při využití fotovoltaických panelů dochází přes den k akumulaci elektřiny, kterou můžete následně využít například k dobití elektromobilu.

 • Alarm a zabezpečení

  Inteligentní domácnost neustále sedm dní v týdnu zajišťuje bezpečí vašeho domova. Monitoruje otevření oken a dveří, pohyb po domě, a sleduje riziko požáru. Vypíná zbytečně zapnuté spotřebiče v provozu, hlídá únik vody, upozorňuje na otevřená okna při blížícím se dešti a vytahuje žaluzie při silném větru.

 • Přístupový systém

  Zamykání a odemykání domu funguje jako u auta a zároveň funguje i na dálku, když nejste doma. V případě, že někdo zazvoní, nezazní obyčejný zvonek, ale vaše vlastní hudba nebo blikání světel. Ihned vidíte, kdo stojí u dveří a můžete s ním mluvit.

 • Bazén

  Díky Loxone systému už nemusíte kontrolovat čistotu vody v bazénu, domácnost může integrovat i váš bazén a automaticky vodu čistit, desinfikovat, dopouštět, vyhřívat bazén, nebo ovládat jeho kryt a osvětlení.

 • Sauna

  Když jste mimo dům, můžete dát saunu vyhřát díky automatickému ovládání dopředu, aby byla nachystaná, až dorazíte domů. Podle vlastní potřeby pak můžete upravovat světlo a hudbu přímo v sauně.

Unikátní systém Loxone

Loxone je snadno ovladatelný díky autopilotovi, který obstarává většinu práce. Plná kontrola nad systémem je ponechána uživateli.  Ovládání je zajišťováno prostřednictvím chytrých tlačítek. Tyto tlačítka jsou založena na intuitivním konceptu, které je snadno pochopitelný pro každého. Prostřednictvím jednoho tlačítka v každé místnosti jste schopni ovládat světla, stínění a hudbu.

Chytrá domácnost dokáže detekovat nebezpečí, ihned reaguje spuštěním alarmu. Je schopná vám zavolat, zastavit vodu nebo vypnout spotřebiče. Neustále máte pod kontrolou, co se u vás doma děje. V případě, že v domě nejste, chytrá domácnost simuluje vaši přítomnost, aby odradila nezvané hosty.

Inteligentní dům zajišťuje úsporu energií. Chytrá domácnost přizpůsobí vytápění domu okolním podmínkám. Zajistí, aby světla nesvítila nebo jiná zařízení nebyla zapnutá zbytečně. Systém bere v úvahu například i to, zda jste doma nebo jestli venku svítí slunce, aby mohl vytáhnout žaluzie a vyhřívat zadarmo.

RÁDI PRO VÁS PŘIPRAVÍME NEZÁVAZNOU NABÍDKU